انتخاب صفحه
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس

تصویر مطلب زمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان ۲۴ خرداد تا ۲۰ تیر است

مسئول ستاد مرکزی آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: زمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از ۲ هفته به ۴ هفته افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر جواد علمایی مسئول ستاد مرکزی آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به جزئیات برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در این زمینه مقرر شده که امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت حضوری برگزار شود، البته در حال حاضر در دانشگاه آزاد اسلامی امکان برگزاری امتحانات به صورت برخط نیز وجود دارد.

دکتر علمایی افزود: برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع دکتری مانند سابق در اختیار استاد قرار گرفته که می تواند بصورت تلفیقی از روش‌های کتبی، شفاهی و پروژه ها و مقاله‌های کلاسی باشد.

مسئول ستاد مرکزی آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه امتحانات دروس عمومی و معارف این دانشگاه در کل کشور به صورت مجازی برگزار می‌شود، گفت: از آنجا که در ترم مجازی امکان برگزاری کلاس های عملی برای دانشجویان وجود نداشت، مقرر شد پس از برگزاری امتحانات پایان ترم، استادان در دانشگاه حضور یابند و دروس عملی را به صورت فشرده طی یک ماه به دانشجویان آموزش بدهند و امتحانات را مانند سابق برگزار کنند.

دکتر علمایی در توضیح نحوه برگزاری دروسی که هم واحد عملی و نظری دارند، گفت: دروس نظری که امتحاناتش در پایان همین ترم برگزار و نمره واحد‌های عملی این دروس نیز که در تابستان اخذ می‌شود با هم جمع و در نیم سال دوم ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه زمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد اسلامی از ۲۴ خرداد تا ۲۰ تیر است، اظهار داشت: زمان برگزاری امتحانات از دو هفته به ۴ هفته افزایش یافته و دو برابر شده تا امتحانات با رعایت تمام پروتکل های بهداستی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شود.کلیات این زمان بندی و جزئیات نحوه امتحانات به همه واحد‌های دانشگاه ازاد ابلاغ شده است.

معاون علوم مهندسی و کشاوزی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در این دوره از امتحانات ترتیبی اتخاذ شده تا دانشجویان بتواند در واحد نزدیک به سکونت خود امتحان بدهند و با ثبت نام در سامانه‌ای که ایجاد شده بتوانند اعلام کنند که متقاضی ارائه امتحان در واحد دانشگاه شهر خودشان هستند، بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی موظف است با ارسال سوالات مربوط به آن واحد از دانشجو امتحان بگیرد.