انتخاب صفحه
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جهش تولید محتوا در فضای مجازی با محوریت ماه مبارک رمضان در دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار جدی همه ارکان فرهنگی این دانشگاه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه شورای فرهنگی به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی و سایر اعضا صبح امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

دکتر طهرانچی در این جلسه با تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رمضان، گفت: انشاءالله همه افراد از فضای معنوی ماه مبارک رمضان استفاده و بهره کامل را ببرند و بیش از پیش به خالق هستی خویش نزدیک شوند.

وی با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا در جهان، اظهار داشت: بیماری کویید ۱۹ سبک زندگی مردم را برای مقطعی کوتاه به شدت تغییر داد و آثار زیادی از خود برجای گذاشت و تهدید بسیاری به دنبال دارد که باید آنها را به فرصت تبدیل کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید در فضای مجازی قوی شویم، افزود: به این منظور باید مجموعه راهکارهای جدی ارائه دهیم و تولید مفاهیم فرهنگی، بومی و اسلامی را افزایش دهیم و آنها را در فضای مجازی به کار ببریم.

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه جلسات شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی باید با حضور متخصصان و به طور مرتب برگزار شود، خاطرنشان کرد: باید در این جلسات برای چگونگی استفاده از فضای مجازی چاره اندیشی شود و کارگروه های مختلف این شورا برای جهش تولید نیز برنامه های گوناگون ارائه دهند.

وی نقش دانشگاه ها به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در حل معضلات و چالشهای کشور را جدی دانست و افزود: شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی باید به عنوان قوه عاقله عمل کند. دانشگاه ها باید برای هدایت فرهنگی در فضای مجازی مدل و الگو ارائه دهند و نسبت به اثرگذاری فرهنگی برنامه های خود توجه داشته باشند.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: در زمان تعطیلی دانشگاه‌ها می توانیم خلاء آموزش را با آموزش‌های غیرحضوری، مجازی و آنلاین پر کنیم، بنابراین باید برای فعالیت های فرهنگی در این ایام نیز تدابیری بیاندیشیم.

دکتر طهرانچی ادامه داد: ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای شروع جدی برنامه ها و فعالیت های فرهنگی در فضای مجازی است. تولید محتوا و عرضه آن در فضای مجازی را در این ماه جدی بگیریم. هسته های آتش به اختیار تشکیل دهیم و از آنها حمایت کنیم.

وی تصریح کرد: جهش تولید محتوا در فضای مجازی با محوریت ماه مبارک رمضان در دانشگاه آزاد اسلامی باید در دستور کار جدی همه ارکان فرهنگی این دانشگاه از قبیل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، بسیج اساتید، کارکنان و دانشجویی، معاونت فرهنگی و دانشجویی، تشکل های اسلامی سیاسی و … قرار گیرد.